Grzyby

By 11/07/2019 8 sierpnia, 2020 Atrakcje

Puszcza Piska to prawdziwe grzybowe Eldorado. Gdy tylko pogoda dopisze, tereny puszczy przypominają syberyjski krajobraz, z gęsto porośniętymi grzybami. Jeżeli więc marzysz o spacerach w poszukiwaniu kurek, kozaków, turków, czy podgrzybków, to z grzybobrania wrócisz z czubiastym koszykiem. A może nawet z dwoma?

Sezon dla grzybiarzy to okres pełen zapachów. W rześkim po jesiennym deszczu powietrzu unosi się aromat grzybów, wilgotnej ściółki i drzew. Z uchylonych okien naszej restauracji ucieka za to woń zupy, w której znajdziesz jedynie to, co sami uzbieraliśmy w pobliskich lasach. Jednak nie tylko to, co znajduje się w najniższych partiach lasu, jest ważne podczas jesieni – to wachlarz kolorów dookoła oraz specyficzna, magiczna aura sprawiają, że goście Przylasku nie potrafią wyjechać z naszych okolic. Pośród drzew następuje w końcu cisza, którą momentami przerywa jedynie pojedynczy odgłos kroków.

Jeśli jesteś miłośnikiem grzybobrania lub marzy Ci się wytchnienie w jesiennej aurze, odwiedź naszą ofertę „Jesień na Mazurach”, aby zobaczyć możliwości, które czekają na Ciebie o tej porze roku.