Konie

By 11/07/2019 Atrakcje

Niespełna 20 km od Przylasku znajduje się Stadnina Koni Ferenstein, która funkcjonuje już od ponad 30 lat. Całą miłość do kopytnych rozpoczął dziadek Ludwik, za którego sprawą kolejne pokolenia zamiast najpierw uczyć się chodzić, wsiadały ochoczo na konie.

Ogromną pasję oraz zaangażowanie czuć w stadninie już po pierwszych krokach. Jeźdźców przyciąga tutaj profesjonalna obsługa, ale także okolice Puszczy Piskiej. Dzięki pięknym warunkom, które stworzyła Matka Natura, odwiedzając Gałkowo możesz wybrać się nad leśne czarcie jeziorka, czy galopady po łąkach o poranku. Podczas wycieczek radość dopisuje zarówno ujeżdżającym, jak i ujeżdżanym! W końcu mieszkająca w stadninie setka koni ma tutaj jak u Pana Boga za piecem.

Stadnina stanowi centrum mazurskiego życia towarzyskiego. Odbywają się tutaj słynne na całą Polskę zawody Gałkowo Master, czy pokazy jeździeckie. Na terenie Ferenstein są trzy place treningowe, ujeżdżalnie, 50 hektarów łąk oraz pastwisk przy samej Puszczy Piskiej. W stadninie żyją konie szlachetnej półkrwi, pełnej krwi angielskiej i huculskie.

W ofercie stadnina ma zarówno naukę jazdy konnej w wersji indywidualnej, pakiety dla grup zorganizowanych, przejazdy wozami piknikowymi oraz kuligi. Wszelkie informacje znajdziesz na stronie: http://www.stadnina-galkowo.pl