Łowienie ryb

By 01/03/2019 11 lipca, 2019 Atrakcje

Wszystkich wędkarzy zapraszamy do Jeziora Wiartel. Jest to aż 190 ha wody z rozwiniętą linią brzegową, z możliwością łowienia z pomostów, łódki, a w zimie – z lodu. Znajdziesz tutaj roślinność zanurzoną i wynurzoną oraz odcinki łysego brzegu. W najgłębszym miejscu jezioro liczy 27 m.

Co będziesz mógł złowić w naszym jeziorze? Idealne warunki do rozwoju ma tutaj szczupak, który za sprawą blatów, wypłyconych zatok porośniętymi moczarką, jest w łowisku dominującą rybą. Na wędkę możesz złapać także okonia, suma, węgorza, leszcza, czy linia. W wodach jeziora pływają też tołpyga pstra i troć jeziorowa, choć naprawdę nie licznym wędkarzom udaje się złowić któryś z powyższych okazów. Kto jednak wie, może szczęście będzie Ci sprzyjać?

Jezioro Wiartel oprócz wspaniałych okazów, to także malownicza Puszcza Piska, której drzewa niemal wchodzą do wody. Jeżeli więc szukasz spokojnego miejsca, w którym odetniesz się od ludzi, a połączysz na nowo z przyrodą, to jest to idealna kryjówka.

 

Akwen: Jezioro Wiartel (Przylasek) »

GPS: N 53o 36′ 15″ E 21o 42′ 6″

Położenie: Województwo: Warmińsko-Mazurskie » Powiat: Pisz » Gmina: Pisz

Właściciel: Łowisko specjalne

Gdzie mozna kupic licencje: Sklep „U JADZI”, Wiartel 12 A, 12-200 Pisz, 510 383 717

 

CENNIK:

I OPŁATA 1-DNIOWA:

*z brzegu lub z lodu 35 zł

*z łodzi 45 zł

II OPŁATY 3-DNIOWE:

*z brzegu lub z lodu 90 zł

*z łodzi 110 zł

III OPŁATY 7-DNIOWE:

*z brzegu lub z lodu 160 zł

*z łodzi 200 zł

IV OPŁATY 14-DNIOWE:

*z brzegu lub z lodu 220 zł

*z łodzi 360 zł

V OPŁATY CAŁOROCZNE:

*z brzegu lub z lodu 550 zł

*z łodzi 1100zł

Pouczenie

Opłata za wędkowanie w łowisku specjalnym Wiartel – Przylasek nie upoważnia do wędkowania w innych łowiskach i odwrotnie.

Obowiązuje zakaz połowu szczupaka od 1 stycznia do 30 kwietnia.

Wymiar ochronny szczupaka wynosi do 50 cm długości, okonia do 15 cm.

Obowiązuje zakaz stosowania błystki podlodowej.

Obowiązuje „REGULAMIN POŁOWÓW NA ŁOWISKU SPECJALNYM JEZ.WIARTEL – PRZYLASEK”

REGULAMIN:

 • W ciągu jednego dnia wędkarskiego (od wschodu do zachodu słońca), dopuszczalny jest odłów dwóch sztuk szczupaków o wymiarze osobniczym powyżej 50 cm, jednej troci jeziorowej o wymiarze osobniczym powyżej 50 cm i jednego suma w wymiarze osobniczym powyżej 70 cm.
 • Ryby przeznaczone do zabrania należy wpisać do rejestru połowów bezpośrednio po ich odłowieniu i mogą być przechowywane w siatce zgodnie z Regulaminem Amatorskiego Połowu Ryb.
 • Nie wprowadza się ograniczeń ilościowych na pozostałe gatunki poławiane wędkami spławikowymi (dopuszczalne dwie wędki spławikowe przy połowie z łodzi i brzegu) z naturalną przynętą lub spinningiem (wraz z trolingiem) do limitów określonych Regulaminem Amatorskiego Połowu Ryb.
 • Wprowadza się wymiar ochronny okonia do 15 cm.
 • W odniesieniu do pozostałych gatunków ryb ma zastosowanie Ustawa o rybactwie śródlądowym i Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb.
 • Zakazane są metody połowu na żywą i martwą rybę.
 • Wędkujących obowiązuje prowadzenie dziennego rejestru połowów. Druk rejestru wydany zostaje przy zakupie licencji. Zwrot wypełnionego przez wędkującego rejestru połowów – w miejscu nabycia zezwolenia lub w Biurze Zakładu Rybackiego PZW w Rucianem Nidzie.
 • Wędkowanie z łodzi dozwolone jest od 01 maja do końca roku.
 • W Łowisku Specjalnym Wiartel obowiązuje zakaz wędkowania w porze nocnej: z łodzi i z pod lodu.
 • Osobom naruszającym Regulamin Łowiska zostaje cofnięta licencja bez odszkodowania.
 • W przypadkach naruszenia postanowień Ustawy o rybactwie śródlądowym, sprawca przestępstwa zobowiązany jest do naprawienia szkody na drodze ugodowego naprawienia szkody lub poprzez postępowanie sądowe z wniosku do Sądów Powszechnych.
 • Wędkującego obowiązuje posiadanie Karty Wędkarskiej za wyjątkiem cudzoziemców.
 • Wędkowanie z lodu dozwolone jest tylko jedną wędką podlodową uzbrojoną w spławik lub mormyszkę. Zakazuje się używania błystki podlodowej. Obowiązuje również w tym okresie zakaz połowu na żywą i martwą rybę. Pozostałe zasady analogicznie jak w okresie wędkowania „po wodzie”.
 • Młodzież do lat 14-tu może wędkować w ramach dziennego limitu swego opiekuna bez dodatkowych opłat.
 • Opłaty i składki wędkarskie wniesione przez wędkującego na wody Okręgów PZW czy Gospodarstwa Rybackiego PZW w Suwałkach, nie uprawniają do wędkowania w Łowisku Specjalnym jeziora Wiartel-Przylasek.
 • Uprawnienia do połowu ryb ma wyłącznie osoba, która nabyła licencję na połów na Łowisku Specjalnym jeziora Wiartel – Przylasek.
 • Za okres jednego dnia uważa się czas od godz.00:00 do 24:00.